Accueil » Zvířata » Chrápe váš pes? Měli byste si dělat starosti? Odpovídají odborníci

Chrápe váš pes? Měli byste si dělat starosti? Odpovídají odborníci

Všimli jste si, že váš pes velmi hlasitě chrápe, a zajímá vás, zda je to normální? Začal to dělat nedávno a chcete vědět, zda byste měli jít k veterináři?

V tomto článku, vysvětlíme, proč pes chrápe. Kromě toho se naučíme rozlišovat mezi případy, kdy chrápání může být zcela normální, nebo naopak svědčí o tom, že pes trpí nějakou patologií.

Tyto případy jsou častější u brachycefalických psů, jejichž anatomie je k chrápání náchylnější.

Přečtěte si více
Veterinářka napodobuje chování svých pacientů podle rasy: „Zaslouží si Oscara“.

Váš pes chrápe, když spí

Před vysvětlením proč pes může chrápat, je třeba zdůraznit, že někdy pes ve spánku zaujímá polohy, při nichž má stisknutý nos. V důsledku toho dochází k chrápání, které blokuje průchod vzduchu. To není důvod k obavám.

Pokud psa přemístíme, chrápání obvykle okamžitě ustane. Na druhou stranu, pokud náš pes chrápe, když je vzhůru, může to být způsobeno některou z níže uvedených příčin.

Můj pes chrápe, když dýchá

Nejprve se podíváme na to, proč pes chrápe, aniž by byl brachycefalický. Příčinou chrápání je obstrukce proudění vzduchu. Nejčastější příčiny jsou následující:

Stavy dýchacího ústrojí : Nosní sekret může ve větší či menší míře ucpat i nos. To ztěžuje dýchání a způsobuje chrápání. Tyto sekrety mohou být hustší nebo řidší a různé barvy. Příčinou může být rýma, alergie, infekce atd. V závislosti na onemocnění se u psa projevují i další příznaky, jako je nevolnost, výtok z očí, kašel nebo kýchání. Za diagnózu a léčbu je zodpovědný veterinární lékař.

Přečtěte si více
Basendži, plemeno psa, které se upravuje jako kočka a neštěká

Nosní polypy : Jedná se o výrůstky nosní sliznice, které vypadají jako třešeň s klínem, což je základna polypu. Kromě toho, že brání průchodu vzduchu, což způsobuje chrápání, mohou způsobovat krvácení. Lze je však chirurgicky odstranit. I když je důležité si uvědomit, že se mohou znovu objevit.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám nahlédnout do kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.