Accueil » ZPRÁVY » Brooks Koepka: „Tiger Woods by byl výjimečný.

Brooks Koepka: „Tiger Woods by byl výjimečný.

Brooks Koepka: „Tiger Woods, to by bylo výjimečné“.
(Poskytuje Tennis World USA)

Brooks Koepka z LIV Golfu vede PGA Championship. Na druhém letošním majoru je bývalá světová jednička v čele před Kanaďanem Corey Connersem a Norem Viktorem Hovlandem, kteří usilují o první velké vítězství v kariéře.

Pro Koepku je to velká příležitost, ale také šance vyslat zvučný signál, který by mohl v golfu vyvolat mnoho řečí.

Brooks Koepka, prohlášení

Na webových stránkách PGA Championship řekl: „Poučil jsem se z toho, co se stalo v Augustě, a dnes mi to hodně pomohlo.

Myslel jsem si, že jediné, co musím udělat, je zůstat zdravý. To byl jediný otazník. Ale víte, mít mimo sezónu, abych se opravdu věnoval, být každý den v posilovně, tvrdě pracovat, dělat různé regenerační práce, bylo to skvělé.

Je tu také aspekt, který ho může přivést do kontaktu se jmény, která není třeba představovat: „Myslím, že major znamená hodně pro každého. Bylo mi řečeno, že Tiger Woods a Jack Nicklaus vyhráli tři PGA Championships, takže by bylo zvláštní být na seznamu nebo v kategorii s nimi.

Musím tam prostě jít a zítra hrát dobře. Ve finálovém kole bude Koepka ve společnosti Hovlanda: je to trochu jako postavit současnou generaci s novou, která se snaží ze všech sil sesadit tu, která je už nějakou dobu na vrcholu.

A Nor může být skvělým reprezentantem. První turnaj PGA Championship se konal v roce 1916 v Siwanoy Country Clubu v Bronxville ve státě New York. Trofej věnoval Rodman Wanamaker a dodnes je známá jako Wanamaker Trophy.

Původně to byl turnaj Match-Play, ale v roce 1958 byl změněn na Stroke-Play, jistě pod tlakem americké televize, která dávala přednost zobrazení co největšího počtu hráčů. První vítěz, Jim Barnes, obdržel v roce 1916 500 dolarů (zatímco vítěz z roku 2006, Tiger Woods, obdržel za své vítězství více než 1 milion dolarů).

Turnaji zpočátku výrazně dominoval Walter Hagen s 5 vítězstvími, z toho 4 v řadě v letech 1924 až 1927, ale vítězili i nejlepší profesionální hráči té doby, zejména Gene Sarazen.

Po změně formátu turnaj ovládl Jack Nicklaus, který v roce 1980 v Oak Hill vyrovnal Hagenův rekord 5 vítězství. V roce 1986 se událost vyznačovala těžce vybojovaným vítězstvím Boba Twaye, který se vrátil z bunkru na poslední jamce a porazil Grega Normana, který měl na posledních devíti jamkách pohodlný náskok.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.