Accueil » ZPRÁVY » Boris Becker: Doufám, že se Nick Kyrgios uzdraví. Je pro tenis dobrý

Boris Becker: Doufám, že se Nick Kyrgios uzdraví. Je pro tenis dobrý

Boris Becker nepřestává v různých rozhovorech, které v posledních letech poskytl, pěje chválu na Novaka Djokoviče. Bývalý tenisový šampion byl sice potěšen vítězstvím šestatřicetiletého hráče, ale zároveň přiznal, že ho trochu zklamala porážka Nicka Kyrgiose, který se ve svých 27 letech dostal do svého prvního wimbledonského finále.

Při té příležitosti odehrál Australan v prvním setu tak dobrý zápas, že ho vyhrál, než prohrál s dvaadvacetinásobným grandslamovým vítězem 4-6 6-3 6-4 7-6 (3) a získal svůj sedmý wimbledonský titul. Chci, aby byl zdravý a měl takový přístup od roku 2022,“ řekl Becker.

Z vítězství Djokoviče jsem byl velmi nadšený. Bylo to velké prohlášení a je to můj přítel, takže jsem byl rád, že vyhrál. Na druhou stranu mám rád Nicka Kyrgiose a to, co do hry přináší.

Chci, aby se vrátil zdravý a se stejným přístupem jako loni, protože je to pro tenis dobré,“ řekl Becker deníku Guardian.

Kyrgios letos téměř nehrál

Zatímco rok 2022 byl pro šampiona dvouhry a čtyřhry v Canbeře skvělý (triumf na Australian Open po boku svého přítele Kokkinakise), o roce 2023 se to říci nedá.

Australan byl celý rok v podstatě na lopatkách kvůli operaci kolena, kterou musel podstoupit hned po prvním letošním majoru. Kyrgios, který celou první polovinu roku proseděl na betonu, se měl podle slov samotného sportovce vrátit na Roland Garros jen proto, že jeho přítelkyně chtěla navštívit Paříž, ale musel se stáhnout, protože ještě není stoprocentně fyzicky připraven.

Je velmi pravděpodobné, že Nicka Kyrgiose uvidíme opět na trávě, na povrchu, který ho proslavil, když v roce 2014 jako devatenáctiletý porazil ve Wimbledonu Rafaela Nadala a dosáhl čtvrtfinále londýnského turnaje.

Mezitím se tenisový svět připravuje na druhý grandslam sezony, Roland Garros, kde se Novak Djokovič pokusí získat svou třetí korunu a 23. grandslam v profesionální kariéře.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.