Accueil » Zvířata » Bojují kočky nebo boj předstírají? Záleží na tom, jak moc mňoukají

Bojují kočky nebo boj předstírají? Záleží na tom, jak moc mňoukají

Bojují kočky nebo boj předstírají? Záleží na jejich mňoukání

Kočky jsou velmi samostatná zvířata, která mají mají tendenci se o sebe postarat sami. Pokud však dvě kočky žijí společně v jednom domě, mají tendenci se vzájemně ovlivňovat. Problém nastává, když se obě kočky „hádají“ nebo perou, i když si jen hrají. Pravdou je, že ne všechny kočky mají ty nejlepší úmysly.

Skupina vědců z australské University of Adelaide provedla výzkum. Zkoumali chování dvou koček, které spolu komunikovaly a které bojovat nebo si jen hrát. V rámci své studie výzkumníci analyzovali 105 videí Videa na YouTube s celkem 210 kočkami, přičemž v každém videu je jeden pár.

Ve své studii publikované v časopise „Vědecké zprávy, vědci nejprve vyjmenovali šest projevů chování, které u koček pozorovali: nečinnost, když se nehýbou; boj při fyzickém kontaktu; vzájemné pronásledování; jiné činnosti, jako je například péče o srst; aktivity pro sebe, jako jsou jako je pití nebo olizování, mňoukání, vrčení nebo syčení.

Bojují kočky nebo boj předstírají? Záleží na jejich mňoukáníZdroj: Capture Instagram

Výsledky studie

Po analýze 105 videí a interakce kočkovitých šelem, výzkumníci rozdělili postoje do tří skupin:

  • Hravé odpovídá 40 % koček na videích, které „bojovaly“, ale nevydávaly žádný zvuk.
  • Agonistika Toto chování zahrnuje hrozbu, agresi nebo podřízení se a bylo zjištěno u. 32 % koček. Kočky v této skupině se ozývaly a často zůstávaly neaktivní.
  • Středně pokročilý Na stránkách 28% zbývající kočky jsou spadají do přechodné skupiny, ačkoli jsou stále více spojeny se skupinou hráčů. Dlouho spolu komunikovali, ale s přestávkami.

Bojují kočky nebo boj předstírají? Záleží na jejich mňoukáníZdroj: Capture Instagram

V závěru studie autoři uvádějí, že pokud dvě kočkovité šelmy se perou, „s největší pravděpodobností hrají“. Také si všimli, že když dojde ke třenicím mezi několika kočkami, snaží se vyhnout fyzickému kontaktu nebo používají obranné taktiky, jako je plácnutí.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.