Accueil » Zvířata » Bojí se hadi koček? Odpověď vás překvapí!

Bojí se hadi koček? Odpověď vás překvapí!

Není divu, že strach z hadů je mezi lidmi stejně rozšířený jako mezi kočkami.

Ale hadi se nás bojí mnohem víc než my jich. Ve skutečnosti se bojí mnoha věcí.

Na stránkách Kočky jsou také divocí predátoři. TakéBojí se hadi koček?nebo je to naopak?

Přečtěte si, zda hadi mají strach z koček a jaký vztah tito dva predátoři mají tendenci. To je důležité zejména v případě, že uvažujete o chovu obou druhů jako domácích mazlíčků.

Bojí se hadi koček?

Hadi mají někdy se bojí koček. Rychlost jejich pohybu a ostré drápy je činí ostražitými.

V důsledku toho se hadi snažte se kočkám co nejvíce vyhýbat. Mohou však také útočit, aby se bránili. Podívejme se blíže na to, proč se kočky bojí hadů.

Proč se hadi bojí koček:

Na stránkách Kočky jsou známé tím, že jsou mazané a nenápadné.. A přestože hadi mají dobrou pověst Ačkoli mají hadi pověst strašidelných a nebezpečných zvířat, většina z nich je ve skutečnosti neškodná a plachá.

Bojí se každého zvířete většího, než jsou oni sami. Není pochyb o tom, že se had bude snažit kočce za každou cenu vyhnout.

Na stránkách hadi jsou raději sami. Pokud vidí blížící se potenciální hrozbu, raději se odplazí. A je to tak správně…

V některých případech se však had před kočkou neschová. V takovém případě se pokusí bránit syčením. Pokud se kočku nepodaří odradit, bude mít had pocit, že nemá jiné východisko než zaútočit.

Kočka je pravděpodobně zvědavá, nechce hadovi ublížit. Kočky si mohou být nevědomy toho, že že se had brání syčením nebo vstáváním. Kočka pak může být hadem poraněna.

Pokud je dotyčný had jedovatý a zaútočí, může do kočky vstříknout svůj jed a kočka může zemřít.

Kočky útočí na hady:

Kočka je také predátor, stejně jako had. Proto se může pokusit hada napadnout. Kočky se vzájemně napadají zvířata menší než oni sami, jako jsou ptáci, myši a žáby. Většina hadů protože jsou menší než kočkovité šelmy, mohou hada považovat za potravu (nebo alespoň za hračku) a pokusit se na něj skočit.

Způsob, jakým se had pohybuje, tomu nepomáhá. Svádí kočkovité šelmy a vzrušuje je. Kočky si rády hrají s provazy a jak vypadá had, který se klouže po podlaze? Velký kus provázku.

Mohou spolu kočky a hadi vycházet?

Kočky a hadi spolu těžko vycházejí. Pokud máte kočku jako domácího mazlíčka a zároveň chcete mít hada jako domácího mazlíčka, není to vhodné. A naopak.

Na stránkách hadi nejsou společenští tvorové a nemají zájem o interakci s kočkou. Kočku by považovali za hrozbu a kočka by hada nejspíš považovala za hračku.

Bojí se hadi koček? Odpověď vás překvapí!Zdroj: Capture Instagram

Pokud chcete obě zvířata chovat jako domácí mazlíčky, musíte zajistit, aby kočka nikdy nemohla vstoupit do místnosti, kde chováte hada. V opačném případě by se mohlo stát něco velmi špatného.

Čeho se hadi nejvíce bojí?

Možná si to nemyslíte, ale hadi mají ve skutečnosti řadu obav. Jednou z hlavních věcí, které se bojí, jsou jiní hadi. Hadi jsou velmi teritoriální a také samotářští.

Hadi jsou rádi sami, a pokud se setkají s jiným hadem, zejména jiným druhem, mohou být agresivní.

Mnoho hadi se také bojí světel jasná světla. Je to hlavně proto, že jsou to noční zvířata a loví nejraději v noci. Bojí se také hlasitých zvuků. Hlasitý zvuk obvykle přiměje hada, aby se rychle vzdálil od nebezpečí.

Ačkoli je běžné, že se lidé hadů bojí, je třeba si uvědomit, že hadi se bojí stejně tak lidí. To dává smysl. Jsme mnohem větší než oni. Jsme také zodpovědní za mnohem více úmrtí hadů než za cokoli jiného, ale oni to nevědí.

Hadi mohou detekovat člověka podle vibrací našich kroků. Mají také špatný zrak. Proto mají potíže vidět blížícího se člověka a spoléhají se na svůj čich, aby nás vnímali.

Jsme zkrátka velký a hlučný tvor. Pokud se na ně někdo z nás vrhne, každý had se vyděsí k smrti. Pokusí se utéct, ale pokud se mu to nepodaří a cítí se zahnán do kouta, udělá vše pro to, aby se ubránil. Tehdy na nás zaútočí.

Bojí se hadi koček? Závěrečné myšlenky

Většina hadů se koček bojí. Kočky jsou větší než had a rychle se pohybovat. Tyto dvě vlastnosti hady znervózňují.

Na stránkách kočky jsou také náchylné k honit hady nebo je alespoň považovat za hračky na hraní. Větší nebo jedovatější hadi jsou samozřejmě větší hrozbou pro člověka. kočkovitých šelem než kočka pro ně. Nakonec záleží na velikosti hada.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, rádi bychom vás pozvali na stránky doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.