Accueil » Zvířata » Basendži, plemeno psa, které se upravuje jako kočka a neštěká.

Basendži, plemeno psa, které se upravuje jako kočka a neštěká.

Proces domestikace psů začal před více než 15 000 lety. Ve skutečnosti to nebyl ve skutečnosti člověk, kdo psa domestikoval, ale tento vztah vznikl přirozeně a časem se zakořenil.

Původ psů je však nejistý a odborníci se neshodnou na tom, co to je. Někteří například tvrdí, že všichni psi, domácí i divocí, mají společného předka, malého vlka z jihovýchodní Asie. Všichni domácí psi, bez ohledu na plemeno nebo velikost, však pocházejí ze stejného druhu: Canis familiaris.

Basendži, velmi oblíbené plemeno psa

V loňském roce, nejoblíbenější pes byla border kolie. Jedno plemeno se však stává populárním nejen u nás, ale po celém světě. Jedná se o basenji, exoticky vyhlížející plemeno psa z východní a střední Afriky se špičatýma ušima a zatočeným ocasem. Jeho krátká lesklá srst může být černá, hnědá nebo tříbarevná. Toto plemeno je středně velké a váží kolem 10 až 12 kg.

Přečíst
7 neobvyklých snímků dětí, které vyrůstaly se zvířaty – budete překvapeni!

Basenjové jsou známí pro své jedinečnou osobností. Jsou to nezávislí a tvrdohlaví psi. Jsou však také věrní a láskyplní ke svým pánům.

Žádné dědičné choroby

Kromě toho, Basenjové jsou typem psa obzvláště nenáročný na péči. Jsou poměrně zdraví a dlouhověcí. Jsou tedy plemenem, které při zdravém životě neonemocní, protože nepřenášejí dědičné choroby. Na rozdíl od téměř všech ostatních plemen psů. Proto jim stačí kvalitní strava, dostatečný odpočinek a relativní množství pohybu, aby se dožili 12 až 14 let.

Basenjové jsou také oblíbené u majitelé domácích zvířat kteří hledají inteligentní a snadno cvičitelné plemeno psa. Přestože mohou být tvrdohlaví a obtížně se cvičí, jsou velmi inteligentní. Dokážou se rychle naučit nové povely a triky. Jsou také vynikající v psích sportech, jako je agility a stopování. Navíc mají rádi duševní a fyzickou stimulaci při výcviku. Jejich schopnost skákat a šplhat je impozantní, což z nich dělá obzvláště atletické plemeno.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Chcete-li si přečíst
Napodobení více než 15 zvířecích hovorů tímto mužem je působivé!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.