Accueil » ZPRÁVY » ATP Řím – semifinále. Medveděv vs Tsitsipas, Rune vs Ruud

ATP Řím – semifinále. Medveděv vs Tsitsipas, Rune vs Ruud

V losování zůstávají nasazené trojky, čtyřky, pětky a sedmičky. Všichni budou hrát o šanci dostat se do finále turnaje Internazionali BNL d’Italia o prestižní titul Master 1000.

V sobotu 20. května přijdou v Římě na řadu semifinálové zápasy mužů: pořadatelé zveřejnili program soutěže, který je obohacen také o finále dvouhry a čtyřhry žen.

První zápas je na programu od 13 hodin a proti sobě se v něm postaví dva velmi zajímaví antukáři. Holger Rune, čerstvý vítěz solidní výhry nad srbským šampionem Novakem Djokovičem, vyzve znovuobjeveného Caspera Ruuda, který je na svém oblíbeném povrchu opět ve formě.

Duel mezi oběma muži, kteří se v historii utkali čtyřikrát, není zdaleka předvídatelný: pokaždé to byl Nor, kdo vyhrál, ale mladý Dán se v posledních měsících dostal na stejně důležitou jako vysokou tenisovou úroveň.

Znovu se setkávají poté, co se jejich cesty zkřížily loni na Roland Garros a prudce se střetly na kurtu i v šatně. Další zápas je klasikou na turné posledních let, Rus Daniil Medveděv a Řek Stefanos Tsitsipas se střetnou ve svém 13. vzájemném zápase.

Jedná se o první setkání v této sezoně mezi oběma hráči, kteří na antuce hrají na vysoké úrovni: Moskvan je aktuálně jedničkou v Race to the ATP Finals a bude chtít vyhrát další finále na úrovni Masters 1000; 24letý hráč se chce vrátit k závěrečnému dějství v Římě, aby také vyslal signál konkurenci před Roland Garros.

Ženské finále v Římě

Večerní zasedání bude výhradně ženské. V 19 hodin se odehraje závěrečné dějství losu dvouhry, v němž se představí (možná nečekané) protagonistky z Kazachstánu Jelena Rybakina a Ukrajinka Anhelina Kalinina.

V sázce je 1000 bodů do žebříčku a důležitý titul v italské metropoli před cestou na French Open. O trofej ve čtyřhře se utkají Američanky Jessica Pegulaová a Coco Gauffová se Storm Hunterovou a Elise Mertensovou.

Velké emoce pro tento žebříčkový turnaj 1000 před akcí v Paříži, římský turnaj, který bude mít nové šampiony po odchodu Iga Swiatka a Novaka Djokoviče.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.