Accueil » ZPRÁVY » ATP Race – Daniil Medveděv na vrcholu. Holger Rune mezi nejlepšími osmi

ATP Race – Daniil Medveděv na vrcholu. Holger Rune mezi nejlepšími osmi

Daniil Medveděv včera v Římě získal svůj první titul na antuce. Tabu, které poté, co ukázal svou sílu na betonu, může konečně říci, že prolomil. Internazionali BNL d’Italia je na vrcholu Rotterdamu, Dauhá, Dubaje a Miami, což je pro Rusa výjimečný začátek sezony, který ho samozřejmě posouvá do čela žebříčku.

Moskevský tenista předstihl v žebříčku Novaka Djokoviče a posunul se na druhé místo, necelých 500 bodů za vedoucího Carlose Alcarase. Je také druhý v žebříčku ATP Race to the ATP Finals v Turíně, který se uskuteční v listopadu.

Ve skutečnosti je 27letý hráč absolutním rekordmanem žebříčku vztahujícího se „pouze“ k dosavadním výsledkům v této sezóně s impozantním součtem 4 300 bodů. Za ním je španělský wunderkind o 850 bodů.

Bývalý šampion US Open, čerstvý vítěz Barcelony a Madridu, nestačil na Fabiana Marozsana. Carlos už prohlásil, že se nečekaným neúspěchem netrápí a cítí se být jedním z hlavních favoritů příštího Roland Garros.

Djokovič mezitím stoupá na třetí místo se ziskem 2745 bodů. Srb není v nejlepší formě. Jeho bilance na antuce není uklidňující. Jeho jízdu na Foro Italico přerušil druhý nasazený Rune, který ho porazil ve třech setech, ale nyní přichází pařížský major, jeho velký cíl, kde může zvrátit kurz, který ho v současné době řadí za Alcarase.

Rune vstupuje mezi osm nejlepších

Jeden ze semifinalistů, Stefanos Tsitsipas (2590), není na stupních vítězů. Bude muset obhajovat body z loňského finále v Paříži. Nechybí ani Jannik Sinner (2275), který zklamal římským debaklem ve svém výstupu proti Argentinci Franciscu Cerúndolovi.

Jihotyrolský hráč se bude chtít pokusit o okamžitou nápravu a vylepšit svůj nejlepší výsledek z před dvou let, kdy došel do čtvrtfinále. Za ním je Andrej Rublev (2215) a nový člen „osmičky“ Holger Rune (2125), který se po pomalejším začátku sezony zjevně zlepšuje.

Po římském finále bude chtít Dán na svůj úspěch navázat také dobrým výsledkem na Roland Garros. Američan Taylor Fritz (1825) uzavírá hypotetickou skupinu, která v současnosti bojuje o postup.

Závod ATP o osmičku nejlepších hráčů sezony zůstává vzrušující, v čele jsou Rus a Španěl, kteří se cítí sebevědomě před druhým hlavním turnajem sezony 2023, Roland Garros. foto: Getty Images

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.