Accueil » ZPRÁVY » Andy Roddick určil, co musí Novak Djokovič před Roland Garros napravit

Andy Roddick určil, co musí Novak Djokovič před Roland Garros napravit

Andy Roddick se domnívá, že forma Novaka Djokoviče je v současné době znepokojující, ale poukazuje na to, že srbský hráč několikrát ukázal, že se s takovými situacemi umí velmi dobře vypořádat.

Poté, co utrpěl šokující porážku v posledním 16. kole Monte Carlo Masters a byl rozrušen ve čtvrtfinále v Banja Luce, Djokovičovo tažení na Masters v Římě také neskončilo vítězstvím.

Djokovič ve středu v Římě utrpěl čtvrtfinálovou porážku poté, co Holger Rune porazil srbského tenistu 6:2, 4:6, 6:2. „Novak potřebuje, aby se jeho tělo zotavilo, potřebuje cítit, že je fyzicky dostatečně fit na to, aby odehrál tři z pěti zápasů. [sets] sedmkrát během patnácti dnů na Roland Garros.

Opakovaně dokázal, že to dokáže. Runa rychle přesouvá rozhovor z „tohle si myslím, že dokážu“ na „tohle je to, čeho jsem skutečně schopen, a tohle jsou fakta o mých úspěších“.

Jít tam a obtěžovat Novaka na kurtu v mokrých podmínkách není nejjednodušší, to vám slibuji,“ řekl Roddick pro Tennis Channel prostřednictvím Sportskeeda.

Je Djokovič zraněný?

Den před prohrou s Runem byl Djokovič také na kurtu, aby porazil Camerona Norrieho v 16. kole v Římě.

Později však bylo oznámeno, že Djokovičův zápas s Norriem musel být mírně odložen, protože Srb byl před začátkem zápasu na ošetřovně. Po zápase Djokovič srbskému listu Telegraf vysvětlil, proč raději nezveřejnil své případné zranění.

„Nechci mluvit o fyzických potížích, protože to všechno se používá na kurtech soupeře. Jsem rád, že se mi podařilo prolomit ledy a ukončit zápas ve dvou setech. To je to, co se počítá.

Není to poprvé, s týmem jsem se naučil rychleji a lépe se umisťovat, dnes to upřímně nebylo ideální, při rozcvičce jsem cítil bolest, neměl jsem moc času, vlastně jsem k zápasu přistupoval s obtížemi,“ řekl Djokovič pro Telegraf.

Novak Djokovič, který v pondělí klesne na druhé místo žebříčku ATP, se bude chtít připravit na Roland Garros, do kterého vstoupí jako jeden z uchazečů o titul, ale ne v nejlepší formě.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.