Accueil » Zvířata » 8 nejchytřejších zvířat na světě, z nichž některá se naučila hrát videohry

8 nejchytřejších zvířat na světě, z nichž některá se naučila hrát videohry

8 nejchytřejších zvířat na světě, některá z nich se učí hrát videohry

Lidé jsou nejinteligentnějším druhem na planetě. Několik živočišných druhů však prokázalo svou schopnost reflexe, empatie a inteligence. Vědci se stále více dozvídají o vnitřním světě zvířat a jsou stále více překvapeni jejich inteligencí.

Skutečně, několik zvířat prokázala své myšlení, empatii a inteligenci nečekaným způsobem. Tím se změnilo vnímání nejinteligentnějších zvířat na planetě.

Kromě lidí, kteří se umístili na prvním místě jako „nejchytřejší rasa“, určila nedávná studie časopisu Sentient Media, která zvířata jsou nejchytřejší na světě. Pokud chcete vědět, kdo to je, čtěte dále.

Přečtěte si více
Procházela se svým psem a byla napadena stádem krav

Delfíni:

Delfíni vždy zaujmou svou schopností učit se a učit se. napodobování. Podle současných standardů měření inteligence jsou delfíni jedni z nejinteligentnějších zvířat na světě. Ačkoli je měření inteligence obtížné, mnohé studie naznačují, že delfíni jsou po nás druhými nejinteligentnějšími živočichy.

Vrány:

Vrány jsou součástí nejinteligentnějších zvířat. Podle nejnovějších výzkumů si vrány skutečně uvědomují znalosti, které mají, a dokáží o nich přemýšlet. Právě tato schopnost umožňuje lidem dělat objevy. V jednom experimentu tito ptáci vybírali z různých předmětů správný klíč k otevření krabice obsahující jejich oblíbené pochoutky.

Prasata:

Většina lidí si spojuje prasata Prasata jsou popisována jako špinavá, líná nebo dokonce neinteligentní. Ve skutečnosti jsou tato zvířata velmi inteligentní. Podle jedné studie prokázala čtyři prasata schopnost svého druhu učit se hraním videohry. Prasata musela pochopit, že pohyb „joystickem“ (herním ovladačem) vyvolá pohyb na obrazovce.

Šimpanzi:

Většina lidí ví, že lidé sdílejí 99 % své DNA se šimpanzem. Tento výzkum pevně prokázal, že šimpanzi patří mezi nejinteligentnější zvířata na planetě.

Přečtěte si více
4 tipy pro výcvik psa s láskou

Sloni :

Mnoho lidí věří, že sloni jsou pomalí a nemají inteligenciale není tomu tak. Studie ukázala, že sloni jsou schopni manipulovat se svým prostředím, aby dosáhli svého cíle. Podle pokusu vědců dokáže slon přemístit kámen pod stromem a použít ho k dosažení ovoce.

Afričtí šedí papoušci:

Podle vědců, by tento druh mohl konkurovat i lidoopům. Mají totiž podobné rozumové schopnosti jako tříleté nebo čtyřleté dítě.

Chobotnice:

Ačkoli se to může zdát jako přitažené za vlasy vlasyRůzné zběžné průzkumy chobotnic odhalily několik případů, kdy tato zvířata utekla svým majitelům a způsobila „neplechu“ v akváriích po celém světě. Některým se dokonce podařilo uniknout z vodního vězení a vrátit se do volné přírody, aniž by si toho jejich chovatelé všimli.

Potkani:

Krysy jsou jedním ze zvířat nejčastěji používané lidmi pro laboratorní výzkum. Důvodem je jejich velká schopnost učit se z pokusů. Při těchto testech se ukázalo, že potkani mají schopnost učit se a zapamatovat si objekt a učení.

Přečtěte si více
Veterinář odhaluje 4 plemena koček, která byste si nikdy neměli kupovat

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.