Accueil » Zvířata » 6 věcí, které psi na lidech nejvíce nesnášejí

6 věcí, které psi na lidech nejvíce nesnášejí

Na rozdíl od koček, psi jsou velmi závislí na svých majitelích. Adopce psa nebo kočky vyžaduje čas a náklady. Ale také další povinnosti, jako je krmení, venčení, hraní, místo k odpočinku a návštěvy veterináře.

Na oplátku, domácí zvířata nám nabízejí náklonnost, láska, přátelství a věrnost. Některé postoje je však mohou znepokojovat nebo dokonce rozčilovat. Proto je vhodné se jim vyhnout.

6 věcí, které psi na lidech nesnášejí

1) Objetí:

Polibky a objetí jsou pro každého člověka gesty, která vyjadřují náklonnost a lásku. To je však různé pro psy.

Podle článku trenéra José Antonia Ramose z časopisu „I am a dog“ je důležité sledovat chování psa, když dostane objetí. Pozornost je třeba věnovat postojům, jako je strnulý postoj, sklopené uši, vyceněné zuby, otočená hlava nebo výraz, který naznačuje napětí.

2) Hlazení nebo tahání za vousy:

Toto zdánlivě neškodné gesto silně blokuje jejich smysly a pohyblivost. Navíc se u nich zvýší hladina stresu a mohou být agresivní.

„Tyto chloupky jsou vzhledem ke své jemné funkci velmi citlivé. Ačkoli se tedy nic nestane, když se jich dotkneme, někteří psi se mohou cítit nepříjemně, pokud je kontakt příliš intenzivní nebo nepřetržitý. Je lepší se tomu vyhnout, zejména u psů, ke kterým nemáme velkou důvěru,“ vysvětluje Maria Besteiros, veterinární technická asistentka a předsedkyně nevládní organizace na ochranu zvířat.

3) nechávat psy dlouho o samotě:
Na stránkách Psi jsou rodinní mazlíčciPotřebují společnost, aby se cítili šťastní. V mnoha domácnostech tráví domácí zvířata hodiny o samotě. Důvodem je obvykle to, že jejich majitelé pracují nebo studují. Tato osamělost psa trápí, protože nic nemá raději než čas strávený se svým majitelem.
6 věcí, které psi na lidech nejvíce nesnášejíZdroj: Capture Instagram
4) Hlasité zvuky:

Na stránkách Psi nesnášejí křik a hlasité zvuky. Fény, vysavače a petardy mohou ovlivnit jejich vysoce vyvinutý sluch. Jejich vnímání vibrací je mnohem citlivější než naše.

Kromě toho ohňostroje a bouřky způsobují přibližně 20 % případů zatoulaných zvířat. Zvířata mohou zpanikařit a utéct z domova nebo od svých majitelů, aby unikla vnímanému hluku nebo „nebezpečí“.

5) Příliš krátká procházka:

Procházky jsou jednou z oblíbených činností psů, kteří mohou vyčenichat své okolí. a vidět další zvířata. I když jste velmi unavení z dlouhého dne, je třeba je venčit v klidu a zavést rutinu. Neměli byste je venčit na napnutém vodítku, protože to může způsobit stres a nervozitu. Volné vodítko naopak znamená klid.

6) Vaše špatná nálada:

Psi vnímají emoce svých majitelů. Pokud jste napjatí nebo rozzlobení, váš mazlíček to pocítí. Je běžné, že psi fungují jako zrcadlo a cítí se stejně jako jejich majitelé.

„Základem vztahu mezi lidmi a psy je citové pouto,“ řekl Clive Wynne, profesor psychologie a ředitel Canine Science Collaboratory na Arizonské státní univerzitě v USA.

„Psi jsou překvapivě společenská zvířata. Takže na ně působí naše vřelost a radost,“ dodal. Funguje to ale na všechno, takže stres a úzkost majitelů se může přenést i na psa. Pro zdraví vás obou je tedy důležité, abyste při kontaktu s nimi měli dobrou náladu.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.