Accueil » Zvířata » 5 skvělých tipů, jak povzbudit chuť k jídlu, když vaše kočka nejí

5 skvělých tipů, jak povzbudit chuť k jídlu, když vaše kočka nejí

Jídlo je základním pilířem dobrých životních podmínek vaší kočky. naše domácí zvířataMusíme se o ně starat po celou dobu, a v případě koček zejména v pokročilém věku. Proč zejména ve vyšším věku? Protože mají tendenci trpět hubeností v důsledku základních onemocnění, jako je hypertyreóza, srdeční, ledvinové nebo gastrointestinální poruchy.

Také kvůli věku, zvířata „jsou náchylnější k dehydrataci, protože regulace vodní bilance v jejich těle je často narušena a musí se vždy Musí mít vždy k dispozici čerstvou vodu.

Jak povzbudit kočičí chuť k jídlu?

Starší kočky mohou mají také sníženou schopnost vnímat chuť a čich potravin.To může mít za následek nechutenství, a proto je třeba vždy požádat o radu veterináře.

5 tipů, jak povzbudit kočičí chuť k jídlu :

1. Často jí nabízejte malé porce jídla a vyberte klidnou část domu, aby kočku nerozptyloval hluk a ruch.

2. Posezení s kočkou, kdy si s ní povídáme a hladíme ji, může také zvýšit její chuť k jídlu.

3. Zvýšení misky na krmivo na boxu může kočce s artritidou krku umožnit zaujmout pohodlnější polohu při jídle.

Zdroj: Capture Instagram

4. Jídlo podávejte při pokojové teplotě nebo se ho pokuste ohřát, protože to může zvýšit jeho chuť.

5. Další metodou, kterou můžete vyzkoušet, je „experimentování a zkoušení konzistence krmiva“.Některé starší kočky dávají přednost měkkému krmivu před suchými granulemi.

Pokud jde o stará a nemocná zvířata, je důležité zmínit. že existují zvláštní režimy, které umožňují k vyléčení nebo zmírnění následků určité nemoci. Jedná se o nutraceutika, která jsou nejlepšími spojenci veterinárních odborníků při předepisování vhodné diety pro nemocné zvíře.

I když je pravda, že pro většinu majitelů je obtížné přijmout, že jejich věrný společník vstoupil do další etapy života. a že se tedy jeho potřeby změnily, musí věřit, že právě díky jejich péči dosáhl tohoto bodu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.