Accueil » Zvířata » 4 tipy pro výcvik psa s láskou

4 tipy pro výcvik psa s láskou

Psi jsou nejlepšími přáteli člověka, ale mohou se také stát skutečnou noční můrou kvůli svému chování.

Znalost výchovy štěněte přinese vaší rodině celoživotní štěstí. Není to však vždy snadné a vyžaduje to určité učení z vaší i její strany.

4 tipy pro výcvik psů

Nechovejte se k nim jako k „lidem

Jinak pochopí, že jejich rozmary budou důležitější než to, co od něj chcete.

Čtěte dál
Veterinář odhaluje 4 plemena koček, která byste si nikdy neměli kupovat

Mnoho lidí Mnoho lidí si ho adoptuje pro své děti. Nemohou však za něj převzít odpovědnost ani mu vnutit žádnou autoritu. Na druhou stranu také není dobré nechávat děti samotné venčit psa, protože ho nebudou schopny ovládat. Pes si navíc bude dělat, co bude chtít.

Netrestejte je drsnými metodami

Metody Metody, které vyžadují velkou fyzickou sílu, jako jsou obojky s ostny nebo elektrické šoky, jsou pro psy škodlivé.

Existují tedy různé způsoby řešení problémů. Některé jsou relativně snadno řešitelné. Jiné vyžadují systematickou práci po dlouhou dobu, což vyžaduje pomoc odborného školitele.

4 tipy pro výcvik psa s láskouZdroj: Capture Instagram
Venčete své psy a hrajte si s nimi

Psi Psi jsou fyzicky i psychicky velmi aktivní. Proto je důležité si s nimi hrát, aby se nenudili. Ale také aby vydali veškerou svou energii.

Přečtěte si více
Můj pes všechno kouše: Jak mu mohu zabránit v takovém chování?

Nedostatek aktivity může vést k nervozitě, agresivitě. Ale také touha rozbíjet věci, kopat na zahradě atd.

Naučte je základním pravidlům soužití.

Zde jsou některá z těchto pravidel: Přijď na zavolání, choď správně na vodítku, přines něco na házení, sedni nebo zůstaň na jednom místě, když jsi požádán.

Další pravidla budou záviset na hranicích, které chcete svému psovi stanovit. Například žádné žádosti o jídlo u stolu, žádné lezení na pohovku.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.