Accueil » Zvířata » 4 důvody, proč na vás vaše kočka zírá

4 důvody, proč na vás vaše kočka zírá

Kočičí oči jsou často jedním z jejích nejreprezentativnějších znaků. Kočičí oči jsou často pronikavé a působivě zbarvené, což je pro mnoho lidí součástí jejich kočičí přitažlivosti.

Mnoho mýtů a pověry se vyvinuly kolem kočičí oči. Jsou například lidé, kteří věří, že nadpřirozené bytosti lze vnímat očima.

Proto jsme někdy trochu nervózní, když na nás naše kočky zírají. NicméněTo může mít několik důvodů, Zde jsou některé z nich.

Proč na vás vaše kočka zírá?

Zorayda Coello, novinářka specializující se na svět zvířat, se podělila o důvody, proč kočky zírají na své majitele:

Zdroj: Capture Instagram
1. bolest nebo nepohodlí

Pokud vaše kočka trpí bolestí, může chtít přilákat vaši pozornost. Některé stránky kočkyKočky se v případě nepohodlí schovávají, aby se vyhnuly jakémukoli nebezpečí v okolí, když se cítí zranitelné.

Ostatní kočky však raději řeknou svým majitelům, co se s nimi děje, abyste jim mohli pomoci s léčbou jejich stavu. Budou na vás zírat a mňoukat. Mějte na paměti, že pokud si myslíte, že trpí bolestí, měli byste je vzít k veterináři, aby se vyloučila jakákoli možnost. závažného problému.

2. Zvědavost

Zatímco spíte, Vaše kočka na vás může zírat na znamení zvědavosti. Pokud při tom pomalu mrká, znamená to, že se jí líbíte a že je spokojená se situací, ve které se nachází.

Zdroj: Capture Instagram
3. Má hlad

Každá kočka má jiný způsob žebrání o jídlo. Jsou takové, které stojí vedle misky, jiné, které svého pána honí po domě, a další, které na svého pána zírají a mňoukají.

Můžete mu tedy nabídnout jídlo, abyste zjistili, zda je to důvod, proč na vás zírá.

4. Cítí se ohrožen

Pokud například, vaše kočka cítí ohrožení, bude se vám chtít postavit, bude na vás zírat a zároveň vrčet. Právě tyto zvuky vám pomohou rozpoznat, kdy je vaše kočka agresivní. V této situaciV této situaci je nejlepší vzdálit se z jejich zorného pole, aby věděli, že jim neublížíte a že se tak nemusí cítit. Můžete také pomalu mrkat očima. oči a pohybujte hlavou kočky do stran, abyste si vybudovali její důvěru.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.